face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek

Katmir Bohemia

je chovatelská stanice, která vznikla v roce 1995 a původně se zaměřovala na chov vícebarevných anglických kokrů. Od roku 2014 chová výhradně plemeno Německý špic vlčí/Keeshond.
návštěva rakouska 209.JPG
Bajka 2.jpg
Paty advert 2.jpg

Rubriky

Po celý život mě doprovázeli lovečtí psi – foxteriér, jezevčík a pak už báječní barevní angličtí kokři. S nimi začala moje chovatelská činnost. V roce 1995 jsem si zaregistrovala chovatelskou stanici Katmir Bohemia a odchovala první štěňátka. Vrhů pak následovalo ještě několik, ale když se v tom posledním narodili pouze pejsci, rozhodla jsem se, že je čas na změnu.
Chtěla jsem psa střední velikosti bez extrémních tělesných znaků. Psa, který by budil respekt, ale nebyl nebezpečný. Dobrého, ale ne uštěkaného hlídače. Psa, který by bez problémů mohl cestovat nejen autem, ale i všemi prostředky hromadné dopravy, které při častých výletech používáme. Psa lehce ovladatelného, bez loveckých ambicí. Psa krásného, ale bez nutnosti střihové úpravy a velkých požadavků na údržbu.
Vybrat z široké palety psích plemen nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec jsem se rozhodla pro některý z velkých rázů špiců. A tak k nám červnu 2011 přišla Kleopatra a prakticky vše, co jsme od nového člena rodiny očekávali, se splnilo.
I když nevylučuji, že se u nás nějaký kokr ještě objeví, u špiců rozhodně zůstanu.
cloud1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one